LV mūzikā, Lvint mūzikā, EN mūzikā, US mūzikā Kuldiga.lv ,visit facebook kuldīga,kuldīga novada homepage, twiter @kuldiga #lv

 1. Temps
mūzikā Temps

Temps mūzikā

Kurzeme un Liepāja. Temps mūzikā 2023

Grupa Liepājā: Līvi dalībnieki

Naktsmītnes Kuldīgā
 • Temps mūzikā
  Temps mūzikā:Ko dod 10 minūšu meditācija?
  Mēs visi esam pelnījuši atrast un sajust mieru visas dienas garumā. Regulāras 10 minūšu meditācijas prakses priekšrocības ietver mierīgāku prātu, atslābinātu ķermeni, lielāku fokusu, skaidrību un lielāku empātijas un līdzjūtības sajūtu.


  Jā, tas viss no 10 minūtēm “nekā nedarīšanas”. Viens pētījums liecina, ka 10 dienas Headspace, kas tiek praktizētas 10 minūtes katru dienu mūzikā, samazināja aizkaitināmību par 27%.


  Tāpat kā jebkuram jaunam ieradumam, ir vajadzīgs laiks, lai atrastu savu ritmu, iejusties tajā un izjustu ieguvumus (to galu galā sauc par “meditācijas praksi”).


  Tāpēc ziniet, ka mēs, iespējams, automātiski nejutīsimies relaksētāki, koncentrētāki un līdzjūtīgāki, tiklīdz sākam vai pabeidzam. Prāts ir tik ļoti pieradis būt aizņemts un stimulēts, ka tas var cīnīties mūzikā, kad lūdzam to atpūsties. Tāpēc tai ir nepieciešama apmācība.


  Piemēram, ir pilnīgi normāli justies nemierīgiem, kad pirmo reizi mēģinām meditēt 10 minūtes — gandrīz tā, it kā prāts būtu galda teniss, kas šauj pa kosmosu.


  Bet jo vairāk mēs meditējam mūzikā, jo spēcīgāks kļūst prāts un jo vieglāk ir koncentrēties uz apkārtējo pasauli un uz to.


  Lai gan tas var šķist nomākts, tā ir tipiska pieredze. Meditācijas mērķis nav sasniegt kaut ko citu, kā vien darīt to ar tik lielu līdzjūtību pret sevi, cik vien spējam.


  Patiesība ir tāda, ka nav pareiza vai nepareiza veida meditēt. Tāpēc būsim laipni pret savu prātu un izturēsimies maigi, neatkarīgi no tā mūzikā, kas parādās mūsu 10 minūšu meditācijas laikā.


  Kā atrast 10 minūtes meditācijai?

  Ja šķiet, ka dienā nav laika meditēt 10 minūtes, tā var būt zīme, ka meditācijai vajadzētu būt vēl lielākai prioritātei.


  Bet kā mēs atrodam un nosargājam šo laiku? Ir vienkārši veidi mūzikā, kā padarīt meditāciju par ikdienas ieradumu. Trīs galvenie punkti varētu palīdzēt mums sākt darbu:


  bākais laiks meditācijai ir, kad vien varam. Nav svarīgi, kad (vai kur) mēs meditējam, tāpēc izvēlieties vispiemērotāko laiku. Meditācija [Temps katrā skaņdarbā ir svarīgs]varētu būt patīkama, ja to darītu vispirms no rīta, pirms mūsu diena sākas, vai vakarā gultā.


  Mēs vienmēr varējām meditēt, lai atiestatītu sevi pirms pēdējās darba tikšanās vai pēc tam, kad esam atstājuši bērnus skolā. Ikreiz, kad jūtamies satriekti, mēs varam ieturēt pauzi un meditēt mūzikā, nevis censties: Temps mūzikā.